Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaaFFéTméZ ~ TéaMLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Windows XP "Başlat" ve "Hoşgeldiniz" Yazısını Değiştirme %100 Denedim..

YazarMesaj
By.BiCi
Admin
Admin
By.BiCi

Rep Gücü : 401
Rep Puanı : 10

Windows XP "Başlat" ve "Hoşgeldiniz" Yazısını Değiştirme %100 Denedim.. Empty
MesajKonu: Windows XP "Başlat" ve "Hoşgeldiniz" Yazısını Değiştirme %100 Denedim..   Windows XP "Başlat" ve "Hoşgeldiniz" Yazısını Değiştirme %100 Denedim.. Icon_minitimePerş. Şub. 26, 2009 8:32 pm

Herkese merhaba "Virüs,Trojen,Keylogger" konusuyla pek ilgili değil ama yinede paylaşayım dedim.Burada sizlere Windows XP'de Başlat ve Hoşgeldiniz yazısını istediğiniz herhangi bir yazıya çevirme yöntemini anlatıcam.. Başlat yerine mesela isminizi yazmak çok hoş olurdu.Şimdi konuya gelelim...

Başlat Yazısını Değiştirme Yöntemi

İlk gerekli şey Resource Hacker Programı. Programı http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip adresimden indirin.(ZİPLİ 541KB)
Resource Hacker programını çalıştırıp, menüden "File" daha sonrada "Open" diyoruz. Open penceresinden "C:/Windows" klasörü altından "explorer.exe" dosyasını tıklayıp "Aç" diyoruz.Daha sonra Programın sol tarafında bulunan yerden "String Table" klasörünü açıyoruz. Onun altından da "37" nolu klasörü açıp içindeki 1055 adlı dosyaya tıklıyoruz.Sağ tarafta 578, "Başlat" yazısı çıkacaktır.Biz 578, "Başlat" bu yazının sarı olan bölümüne istediğimiz kelimeyi yazıyoruz.
Mesela Ali yazmasını istiyorsanız 578, "Ali" olmalı.

NOT: Yanlız unutmayın tırnak içerisine yazdıınız yazının uzunluğu ne kadar olursa başlat çubuğu o kadar uzar.

Tırnak içerisindeki yazıyı değiştirdikten sonra Programın üst kısmındaki "Compile Script" butonuna tıklıyoruz.
Ve daha sonra menüden "File" "SAVE AS" diyoruz.. Yanlız bu önemli kesinlikle yaptığınız değişiklikleri eski dosyanın "explorer.exe dosyasının" üzerine kaydetmeyin..
Save as dedikten sonra dosyamızı farklı bir isimle SONUNA ".exe" ekleyerek windows klasörü altına kaydedin.

Artık Resource Hacker Programı ile işimiz bitti. Programı kapatıp Başlat'tan Çalıştır'a tıklıyoruz..
Çalıştır penceresine "regedit" yazıp tamam diyoruz.

Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Pencerenin sol tarafından sırası ile:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon"u bulup tıklıyoruz.
Sağ tarafta bir çok dosya ismi çıkıyor.. Biz bunların içinden "Shell" yazanı bulup üzerine 2 kere tıklayıp içine giriyoruz.
Dosya ismini yazabildiğiniz bölüme, daha önceden Resource Hacker programı ile değiştirip farklı kaydettiğimiz dosyanın ismini yazıyoruz.(DOSYANIN SONUNA .exe YAZMAYI UNUTMAYIN!!!)

Daha sonra "Tamam" diyip "Kayıt Defteri Düzenleyicisi"ni kapatıyoruz.Sonrada Pc'nizi tekrar başlattığınızda, Başlat yazısının değiştiğini göreceksiniz.

Hoşgeldiniz Yazısını Değiştirme Yöntemi

Yine Resource Hacker Programını açıp 'File'' ardından ''Open'' diyoruz.Open penceresinden C:/WINDOWS/system32/logonui.exe dosyasına tıklayıp ardından aç diyoruz.
Sol tarafta String Table'ye tıklıyoruz.Ardından 1'e daha sonra da 1055 adlı dosyaya tıklıyoruz.
Sağ tarafta 7, "Hoş Geldiniz" yazısında tırnak işaretli olan yerin içine istediğimiz kelimeyi yazıyoruz.Fakat kelimemiz 11 karakter olmalı.11'den az veya çok olursa yazdığınız yazı gözükmez ve okunmaz.Mesela BabanınYeri yazmasını istiyorsak 7, "BabanınYeri" yazıyoruz.Kelimeyi Yazdıktan sonra üstteki Compile Script butonuna basıp File ardından Save As' a basıp istediğiniz isimle C:/WINDOWS/system32'ye kaydedin ama sonuna .exe yazmayı unutmayın.Mesela fidanze.exe

Artık Resource Hacker Programı ile işimiz bitti. Programı kapatıp Başlat'tan Çalıştır'a tıklıyoruz..Çalıştır penceresine "regedit" yazıp tamam diyoruz.Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor. Pencerenin sol tarafından sırası ile:
"HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Windows NT\ CurrentVersion\ Winlogon"u bulup tıklıyoruz."UIHOST" değerine çift tıklayın ve burdaki "logonui.exe" yi C:/WINDOWS/system32'nin içine kaydettiğiniz dosyanın ismiyle değiştiriyoruz.Mesela fidanze.exe olarak kaydettiyseniz logonui.exe yerine fidanze.exe yazıyoruz ve Tamam deyip çıkıyoruz.

Pc'nizi baştan başlattığınızda Hoşgeldiniz yazısının değişmiş olduğunu göreceksiniz.

Windows XP "Başlat" ve "Hoşgeldiniz" Yazısını Değiştirme %100 Denedim..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HOŞGELDİNİZ YAZISINI DEİŞTİR..
» ###Hesap Güncelleme, Şifre Değiştirme Ve E-Mail Değiştirme###
» Artik GÖrme ÖzÜrlÜler De "oku"yacak!
» BAŞLAT MENÜSÜNE İSTEDİĞİNİ YAZ..
» programsız İP öğrenme(denedim oluo)