Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaaFFéTméZ ~ TéaMLatest imagesKayıt OlGiriş yap

WİRELESS HACKİNG//

YazarMesaj
By.BiCi
Admin
Admin
By.BiCi

Rep Gücü : 401
Rep Puanı : 10

WİRELESS HACKİNG// Empty
MesajKonu: WİRELESS HACKİNG//   WİRELESS HACKİNG// Icon_minitimePerş. Şub. 26, 2009 9:14 pm

S.A VESSELAM

WİRELESS HACKİNG...WİRELESS HACKİNG DEYİNCE AKLA İLK GELEN TABİKİ WİRELESS HATLARA NASIL GİRİLİR _? NELER GEREKİR _? BAŞTAN SONA ELİMDEN GELDİĞİ KADAR ANLATMAYA ÇALIŞICAMM...Bİ KUSURUM VARSA AFFOLA ŞİMDİDENN

WİRELESS İÇİN ÖNEMLİ OLAN İSTER BİR LAPTOP İSTERSE TABİKİ BİR MASA ÜSTÜ PC NİZ OLSUN HİÇ SORUN DEĞİL HER TÜRLÜ GİRMEK İSTERSENİZ GİRERSİNİZ...DİYELİM Kİ BİR MASA ÜSTÜ PC NİZ VAR VE *TELEKOM ABİLERİMİN FATURALARI ÖMRÜNÜZÜ YEDİ TABİKİ BUNUN İÇİN HEMEN BİR KART ALIYORSUNUZ...PİYASADA 50 ÇEŞİT KART MEVCUTTUR...BUNLAR 1-2 TANESİNİ HEMEN YAZALIM..

USR5417 - USR5418 -- 5419 gibi BU BÖYLE DEVAM EDİYOR...KARTIMIZI ALDIK PC MİZE YERLEŞTİRDİKK....KURULUMU YAPTIK...DİYELİMKİ APARTMANINIZ DA WİRELESS KULLANAN 2-3 kişi MEVCUT BUNLARIN HATLARINA GİRİCEZ....BU KARTLARIN ORTALAMA ÇEKİM GÜCÜ 60-70 METREYE KADAR ÇIKAR TABİ NASIL ÇIKAR 1-2-3 ANTENLİ YADA ORTAMIN HAVA DURUMU OLAYLARIDA ÖNEMLİDİR....DİYELİMKİ HERŞEY NORMAL...ŞİMDİ EN ÖNEMLİ OLAN KISMINIA GEÇİYORUZ...BİZE LAZIM OLAN TABİKİDE BİR PROGRAMDIR...BU PROGRAMDA LINUX ORTAMINDA ÇALIŞAN '' BACKTRACKTIR ''

BACKTRACK DOWLOAD LİNK : ftp://mirror.switch.ch/mirror/backtrack/
backtrack açılış şifreleri : giriş(id) = root ... şifre = toor

BACKTRACK İNDİRDİĞİMİZDE BUNU BİR İSO OLARAK YAZDIRACAĞIZ...NEDEN ÇÜNKÜ PC Yİ İLK AÇILIŞINDA DİREK OLARAK CD İLE BAŞLAYACAĞI İÇİN LINUX ORTAMINDA İSO YAZDIRMAYA DİKKAT EDİN...CD MİZİ AÇIKTIK VE AÇILIŞTAA BACKTRACK OLARAK LINUX ORTAMINDA AÇILDIĞINI GÖRDÜK...BİR DİĞER ADIMA GEÇELİM...TABİKİ KISMET

KISMET....KISMET AÇILMADAN ÇALIŞTIRILMADAN ORTAMDAKİ WIRELESS HATLARI BULAMAZ...BUNU BİR KERE AÇIP KAPATIRSANIZ AKTİF HALA GEÇER...BURADA SALDIRI YAPACAĞINIZ WIRELESS MODEN İN ADINI VE KANAL NUMARASINI BAKABİLİRSİNİZ...İZLEME GİBİ BİR ŞEY OLARAK ALGILAYIN YETER....

"BackTrack > Wireless Tools > Analyzer" yolunu izleyerek Kismet isimli programı çalıştırın

DİYELİM Kİ İZİNLİ 5. KANALDA BİR MODEME SALDIRI YAPACAĞINIZ BUNUN İÇİN ;

"BackTrack > Wireless Tools > Cracking > Aircrack" yolundan Airodump uygulamasını çalıştırıyoruz. Açılan konsolda asagıdaki komutu yazmamız gerekiyor.

airodump-ng --channel 5 --write dosya eth0

YADA DİREK OLARAK LINUX ORTAMINDA BİR CONSOL AÇIP... AIRODUMP-NG KOMUTUNUDA DİREK OLARAK YAZABİLİRSİNİZ...DAHA ÇOK BEN BÖYLE KULLANIYORUM...BURADA ŞUNU DEMEK İSTİYOR...

KANAL 5 DEKİ VERİLERİ DOSYA İSİMLİ KLASÖRE ETH0 ARAYÜZÜ İLE YAZ...BENİM YAZDIĞIM WIRELESS KARTLARDA ARAYÜZ DAHA ÇOK ATH0--YADA ATH1 DİR...YADA ;

Wireless Tools > Cracking > Air Crack > Airmon BU YOLLADA KARTINIZIN ARAYÜZÜNÜ DİREK OLARAK GÖRÜRSÜNÜZ...ŞİMDİ NE YAPTIK...KISMET İLE ORTAMA BAKTIK...VE KANAL 5 DEKİ MODEMLERİN VERİLERİNİ DOSYA İSİMLİ KLASÖRÜMÜZE YAZDIRDIK...BURADA SİZE ÖNERİM

airodum-ng -c 5 -w deneme -i ath1 ( BU BENİM KULLANDIĞIM KARTIN KISA OLARAK KOMUTUDUR.. TEK FARKI BEN SADECE -i yani ivs lerİ YAZDIRIYORUM...İVS LER ŞİFRELENMİŞ VERİLERDİR...TABİKİDE BANA DA ŞİFRE LAZIM OLDUĞUI İÇİN BÜTÜN DATAYI YAZDIRMIYORUM

Paket Toplama

şimdi WEP şifresinin kırılabilmesi için Airodump isimli program ile biraz paket yakalayacağız. şimdi 5. kanaldaki paketleri toplayacağiz. Bunun için aşagıdaki komutu yazıyoruz..

airodump-ng --channel 5 --write yakalanan_veri --ivs eth0 ( KULLANDIĞIMIZ KOMUTUN AÇIK ŞEKİL YAZILIMI )

Trafiği Hızlandırmak

Airodum isimli program yakaladiği verileri kaydederken bir baska pencerede Aireplay isimli programı çalıştıracağız. Eger modeme bağlı kullanıcılar varsa, Daha dogrusu modemin üzerinde trafik varsa, avr olan trafiği maniple ederek daha da çogaltmak için asağıdaki komutu kullanacağız. Dikkat edin; bu komutun ise yaraması için modeme bağlı en az bir kullanıcının olması gerekiyor.burada şudur kısacası.hiç bir işlem yapmadan bir modemden diperine istek yolluyoruz ve böyle trafik hızlanıyor ve datalar yani ivs ler direk olarak klasörümüze yazılıyor

aireplay-ng --arpreplay -b 00:XX:XX:XX:XX -h 00:XX:XX:XX:XX eth0

BURADA ŞUDUR : -b ( KARŞI MAC ADRESİ ) -h ( MODEME BAĞLI DİĞER KULLANICI )

Paket toplama işinde biraz sabır gerekir. Eger çok vaktiniz varsa sorun yok. Airodump’i çalıştırın ve bırakın. Bir gün boyunca toplayabildiği kadar paket toplasın. Yeteri kadar paket topladığınızı düsünüyorsanız (#Data kısmında en az 50.000 paket görmelisiniz) şifre kırma denemelerimize geçebiliriz. Bunun için Aircrack isimli programı açıyoruz. Bu arada arkadaki programların çalışmaya devam etmesinin herhangi bir mahsuru yok. Aircrack’te asağıdaki komutu veriyoruz.

aircrack-ng -a 1 -b 00:XX:XX:XX:XX yakalanan_veri-01.ivs ath1-ath0-eth0 ( MODEM ARAYÜZÜNÜZE GÖRE DEĞİŞİR )

Komutun içerisindeki -a 1 parametresi şifrenin WEP olduğunu tanımlıyor. Bir sonraki bölümde -a 2 parametresini WPA şifresi için kullanacağız. -b kısmı ise saldırının yapılacağı modemin BSSID’sini tanımlıyor. Burada ki BSSID numarası elbette ki bizim modemimize ait. Bu ID’yi siz kendinize göre değiştireceksiniz...

KISACA WIRELESS WEP ŞİFRE KIRIM İŞLEMLERİ BÖYLE YAPILIR...KAFAMIZ KARIŞTI DERSENİZ...SADECE KISACA KULLANDIĞIM KOMUTLARI VEREBİLİRİM..BİRAZ UZUN TUTTUM ÇÜNKÜ OLAYIN MANTIĞINI ANLAMANIZI İSTEDİM...

BİR DAHAKİ AÇIKLAMAMIZDA DİREK OLARAK ' BACKTRACK 3 '' DEKİ DİREK OLARAK KULLANILAN KOMUTLARI VE İÇİNDE BULUNAN WPA LAR ŞİFRE KIRIMLARI İÇİN WORDLİST KOMUTLARINI VERECEĞİM MANTIĞINI ANLAYIN ANLAMADIĞINIZ YERDE SORABİLİRSİNİZ...

WİRELESS HACKİNG//
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Wireless Şifre Kırıcı