Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Hoşgeldiniz !
Üye olmadan forumdan yarar sağlayamazsınız.
Canlı konuşma için sitede başlık sayfasının altındaki chat box'a konuşabilirsiniz !
Moderatör Alımları Başlamıştır.
İyi Eğlenceler..
Derebahçe ~ GençliK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaaFFéTméZ ~ TéaMLatest imagesKayıt OlGiriş yap

kurlmon.dll trojenden kurtulun

YazarMesaj
By.BiCi
Admin
Admin
By.BiCi

Rep Gücü : 401
Rep Puanı : 10

kurlmon.dll trojenden kurtulun Empty
MesajKonu: kurlmon.dll trojenden kurtulun   kurlmon.dll trojenden kurtulun Icon_minitimeCuma Mart 06, 2009 2:08 pm

arkadaşlar size öncelikle bi uyarıda bulunayım

burada bulunan yeni arkadaşlar da benim karşılaştığım durumla karşılaşmasın bu siteden yüklediğim bi programda trojen varmıs ve mesajda viürs programı yüklenmesine izin vermez o yüzden programı kapatıp yükleyin diyordu bana artık ister saf diyin ister temiz kalpli ama ben bu siteye ve sitenin yöneticilerine olan güvenimden ötürü söylenenleri yaptım ve sonuçta pc me virüs bulastı. siz de bu tür durumlarda daha dikkatli olun sizin de canınız sıkılmasın. neyse bu virüs 3 gün canımı sıktı ama sildim sonunda. şimdi bunun yöntemini anlatacağım size bu bilgiler alıntı ama deneyimle sabit ben yaptım düzeldi bilgisayarım

eğer pc niz

kurlmon.dll

HookApi.dll

şeklinde bi uyarı vermişse bosuna ugrasmayın hiçbir antivirüsle silemezsiniz silseniz bile geri gelecektir. bu durumda yapacağınız su ancak bu sekilde kurtulabilirsiniz :

1-Öncelikle sol alt köşedeki "Start (Başlat)" tuşuna basıp "Turn Off Computer" daha sonra ise "Restart"a basarak pc'nizi yeniden başlatıyorsunuz ve pc açılırken sürekli F8 tuşuna basarak windows menüsüne girip "SafeMode (Güvenli Kip)"te açıyorsunuz.

2-Windows açılınca şimdi virüs SafeMode'ta aktif olamadığı için hemen temizliğe girişiyoruz.
Burada dediklerimin haricinde sakın başka hiçbir şeyi ellemeyin veya silmeyin veya değiştirmeyin yoksa windows'unuzu tamamen çalışmaz hale getirebilirsiniz kurlmon.dll trojenden kurtulun Smile

Ekranın sol alt köşesinden gene "Start (Başlat)" tuşuna basıp sonra "Run (Çalıştır)"a basıp regedit yazıyorsunuz ve ENTER'a basıyorsunuz.
Registry Editor programının penceresi açılınca, ekranın sol tarafında tıklayarak sırayla şu klasörlere girin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\ Run
Run'a kliklediğinizde ekranın sağ tarafında çıkan satırlardan içinde "qservices" geçen satıra gelip sağ tıklayıp "Delete(Sil)"e basın sonra "OK(Tamam)"a basın.

3-Şimdi "Registry Editor" programını sağ üst köşeden X işaretine basarak kapatın. Şimdi virüse ait dosyaları bilgisayarınızdan temizleyeceksiniz, bazı klasörlerin altındaki bazı dosyaları sildiğinizde bu kabus sona erecek kurlmon.dll trojenden kurtulun Smile
Bunu ya "Start->Search->For files or folders..." işlemiyle dosyaları aratıp bulduktan sonra üzerilerine gelip sağ tıklayıp "Delete (Sil)"i tıklayarak yapın ya da "Start->Programs->Accessories->Windows Explorer"ı açıp buradan aşağıdaki klasörlere girip dosyaları gözünüzle bulup silme işlemini yapın.
Arayıp bulup silmeniz gereken dosyalar şöyle:
C:\Windows\ klasörü altında:
kurlmon.dll , k_urlmon.dll , services.dll (eğer varsa silin, eğer yoksa sakın içinde services kelimesi geçen başka dosyaları silmeyin), qservice.exe (eğer varsa silin veya içinde qservice kelimesi geçen başka dosyayı da silin).
C:\Windows\System32\ klasörü altında:
HookApi.dll dosyasını silin.
C:\Windows\System32\Drivers\ klasörü altında:
ksdevice.sys ve KeenSense.sys dosyalarını silin.

4-Eveet nihayet temizlik tamamlandı, şimdi tekrar Start->Turn Off Computer ->Restart ile bilgisayarınızı yeniden başlatın ve virüssüz bir sörfün keyfini çıkarın kurlmon.dll trojenden kurtulun Smile

kurlmon.dll trojenden kurtulun
1 sayfadaki 1 sayfası